BTC, ETH ve XRP Coin için Rotalar Çizildi!

Kripto analisti Lockridge Okoth, Bitcoin fiyatının 59.200 doların üzerine çıkmasının önemli olduğunu söylüyor. Bunu yaparsa, BTC çoktan dibe vurduğunu göstermiş olacak. Analist, Ethereum için düşen ivmeye rağmen yükselişin tersine dönme modelini canlı tuttuğunu belirtiyor. Son olarak analist, XRP Coin boğalarının güç göstermeye başladığını kaydediyor.

Bitcoin’in rotası ve kilit seviyeler

Çarşamba günü Bitcoin fiyatındaki düşüş, Boğa Piyasası Destek Bandını 55.831 dolardan test etmeye yaklaştığını gördü. Ancak, FOMC’den gelen güvercin haberler, BTC fiyatı yavaş yavaş yükselirken talihi tersine çevirdi. Eğer boğalar BTC’yi 59.200 dolar seviyesinin üzerine çekmeyi başarırlarsa, bunun toparlanmayı sağlamlaştırması olası. Bu da BTC’nin 56.552 dolarda dibe vurduğu anlamına gelir.

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Awesome Osilator (AO) momentum göstergelerinin de gösterdiği gibi, Bitcoin fiyatı düşen momentum ve artan düşüş hissiyatının ortasında ormanda kalmaya devam ediyor. Boğa Piyasası Destek bandı destek olarak tutunamazsa, Bitcoin’in düşüşü 52.000 dolar eşiğine doğru uzatması mümkün. Dahası, korkunç bir durumda 50.000 dolar psikolojik seviyesini test etmesi muhtemel.

BTC/USDT 1 haftalık grafik

Tersine, RSI’ın ortalama 50 seviyesinin oldukça üzerinde tutulması ve AO’nun hala pozitif bölgede olmasıyla, BTC boğaları için tüm umutlar kaybolmuş değil. Ve 59.200 doların desteğe dönüşmesi bir toparlanma rallisini sağlamlaştıracaktır. Bununla birlikte, düşüş tezi ancak BTC 72.000 doların üzerine çıktığında ve kapandığında geçersiz olacaktır.

Ethereum hala %25 yukarı yönlü potansiyel ile flört ediyor

Ethereum fiyatı düşen bir kama formasyonu içinde konsolide oluyor. Bu yükseliş formasyonu, bir günlük zaman diliminde üst trend çizgisinin üzerinde kararlı bir kırılmanın ardından gerçekleştirilecektir. Bu formasyon için hedef, kamanın yüksekliğinin ölçülmesi ve beklenen kırılma noktasında üst üste bindirilmesiyle belirlenen 4.250 dolara doğru %25’lik bir harekettir. Ethereum fiyatı 12 saatlik zaman diliminde 2.900 doların üzerinde kalmaya devam etti. Bu yüzden, azalan kama formasyonu geçerliliğini koruyor.

ETH/USDT 12 saatlik grafik

Öte yandan, RSI daha düşük seviyelerde seyrediyor. Dolayısıyla, ayıların Ethereum’u 2.900 dolar alıcı sıkışıklık seviyesinin altına göndererek kendi yollarını bulmaları olası. Böyle bir hareket yükselişin tersine dönme modelini olumsuz etkiler. Dahası, bunun sınırlı kalmayacak, aynı zamanda daha fazla satış emrini de teşvik edecektir. ETH için long pozisyon açmak isteyen yatırımcılar, RSI’ın 50 ortalama seviyesinin üzerine çıkmasını beklemeli. Bu harekete Ethereum fiyatının formasyonun alt sınırının üzerine sıçraması eşlik etmesi olası. 12 saatlik mum çubuğunun 3.212 doların üzerinde kapanması iyi bir giriş sağlayacaktır.

XRP Coin daha fazla düşüşe karşı savaşıyor!

Ripple (XRP Coin) boğaları 0,5000 dolar eşiğini savunma kararlılığı gösterdi. Bu yüzden, XRP Coin fiyatının %50 Fibonacci yer tutucusu ile işaretlenen 0,4952 dolar civarında dönmesi olası. RSI, bir günlük zaman diliminde daha yüksek düşük seviyeler kaydetmeyi başardı. Bu da artan yükseliş momentumuna işaret ediyor. Artan alım baskısıyla, XRP Coin fiyatının aralığın 0,5715 dolarlık zirvesini geri alma ihtimaliyle sıçraması mümkün. Yükselişin güçlü olduğu bir durumda, 0,6000 doların üzerine devam etmesi muhtemel. Bu da mevcut seviyelerden neredeyse %17 üzerinde kazanç anlamına gelecektir.

XRP/USDT 1 günlük grafik

Diğer taraftan, %50 Fibonacci yer tutucu destek olarak tutunamazsa, XRP Coin fiyatının düşmesi olası. Mum çubuğunun 0,4782 doların altında kapanması daha düşük bir dip seviyeye işaret ederek olası bir trend dönüşüne işaret edecektir. Bu durumda ürkmüş holder’ların tetiği çekmesi mümkün. Böylece, XRP Coin fiyatını 0,4500 doların altına ya da daha vahim bir durumda 0,4188 dolara düşürebilirler. Bu da mevcut seviyelerin yaklaşık %20 altına düşülmesi anlamına gelecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x